Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus alpinus Baumg.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Enum. Stirp. Transs. 2: 194 (1816)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Alectorolophus alpinus (Baumg.) Sterneck, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 45: 228. 1895 , Alectorolophus pulcher var. elatus Sterneck, sinonim (s), in Oesterr. Bot. Z. 45: 226. 1895. , Rhinanthus carinthiacus Widder, sinonim (s), Carinthia II 67: 105 (1957) , Rhinanthus elatus (Sterneck) O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 37: 46 (1935) , Rhinanthus pulcher Opiz, sinonim (s) , Rhinanthus pulcher Schummel, sinonim (s), Wimm., Sched. 1. Ausg.: 277 (1832) , Rhinanthus pulcher ssp. alpinus (Baumg.) Rauschert, sinonim (s), Feddes Repert. 85: 650 (1974) , Rhinanthus pulcher ssp. elatus (Sterneck) O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 46: 56 (1939)

Common names: šareni škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, šareni škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.