Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum simplex Rudolphi

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: J. Bot. (Schrader) 1799 (2): 290 (1799)

Taxon author(s) 1. (Israel) Karl Asmund (Carl Asmunt(Asmus)) Rudolphi

Synonyms: Alyssum campestre auct. mult. p. max. p., sinonim (s) , Alyssum campestre L., pro-parte sinonim (pp.) , Alyssum collinum Brot., sinonim (s), Brot., Phytogr. Lusit. Select., ed. 2, 2. 1827. , Alyssum latifolium Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 3. 1850. , Alyssum micranthum C. A. Mey., sinonim (s), C. A. Mey. in Fisch. & C. A. Mey., Index Sem. Hort. Petrop. 1. 1835. , Alyssum micropetalum DC., sinonim (s), DC., Syst. Nat. 2. 1821. , Alyssum micropetalum Fisch. et C. A. Mey., nomen illegitimum (n. illeg.), Hort. Bot. Hafn. Suppl.: 70 1819 , Alyssum minus (L.) Rothm., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 50: 77. 1941 , Alyssum minus Rothm., nomen illegitimum (n. illeg.), Rothm. in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 50. 1941. , Alyssum minus Rothm. ssp. minus, sinonim (s) , Alyssum nanum Pomel, sinonim (s), Pomel in Bull. Soc. Sci. Phys. Algérie 11. 1874. , Alyssum parviflorum M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 3. 1820.

Common names: cjelovita gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, turica povaljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.