Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus angustifolius C. C. Gmel.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Bad. 2: 669 (1806)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl) Christian Gmelin

Synonyms: Alectorolophus angustifolius (C.C.Gmel.) Heynh., sinonim (s) , Alectorolophus major Rchb., sinonim (s), Iconogr. 8: 13 (1830) , Rhinanthus angustifolius ssp. paludosus O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 46: 56 (1939) , Rhinanthus angustifolius ssp. polycladus (Chabert) Soó, sinonim (s), (1968) , Rhinanthus crista-galli L. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl.: 603 (1753) , Rhinanthus glaber Lam., sinonim (s) , Rhinanthus glaber ssp. polycladus (Chabert) O. Schwarz, sinonim (s) , Rhinanthus major auct. non L., sinonim (s) , Rhinanthus major Ehrh., nomen illegitimum (n. illeg.), Beitr. Naturk. 6: 144 (1791) non L. , Rhinanthus major var. polycladus Chabert, sinonim (s), Chabert in Mém. Herb. Boiss. 8. 1900. , Rhinanthus major var. serotinus Schönh., sinonim (s), Schönh., Fl. Mittelthur. 1850. , Rhinanthus montanus Saut., sinonim (s), Flora 40: 180 (1857) , Rhinanthus paludosus O. Schwarz, sinonim (s), in Verh. Bot. Ver. Brand. 73: 117. 1931. , Rhinanthus serotinus (Schönh.) Oborny, sinonim (s) , Rhinanthus serotinus (Schönh.) Schinz et Thell. s. str., sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 3, 2: 315 (1914) , Rhinanthus serotinus agg., sinonim (s) , Rhinanthus serotinus ssp. paludosus O. Schwarz, sinonim (s) , Rhinanthus serotinus ssp. polycladus (Chabert) Dostál, sinonim (s), (1950)

Common names: smedjozeleni škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, smedjozeleni škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, širokrilni škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, uskolisni šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, veliki šuškavac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.