Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus freynii (Sterneck) Fiori

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Nuovo Giorn. Bot. Ital. nov. ser. 19: 576 (1912)

Taxon author(s) 1. Jakob (Daublebsky) von Sterneck3. Adriano Fiori

Synonyms: Alectorolophus freynii A. Kern. ex Sterneck, sinonim (s) , Alectorolophus sternecki Wettst., inclusive (incl.) , Rhinanthus bellunensis Chab., sinonim (s) , Rhinanthus freynii (A. Kern. ex Sterneck) Fiori ssp. croaticus Soó, sinonim (s)

Common names: Freynov škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, Frajnov šuškavac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.