Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus aristatus Čelak.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Oesterr. Bot. Z. 20: 132 (1870)

Taxon author(s) 1. Ladislav Josef Čelakovský

Synonyms: Alectorolophus angustifolius auct., pro-parte sinonim (pp.) , Alectorolophus aristatus (Čelak.) Stern, sinonim (s) , Alectorolophus simplex Sterneck, sinonim (s), Abb. Zool.-Bot. Ges. Wien 1(2): 89. 1901. , Alectorolophus subalpinus Sterneck, sinonim (s) , Rhinanthus angustifolius auct., pro-parte sinonim (pp.) , Rhinanthus glacialis Personn, sinonim (s) , Rhinanthus gracilis (Chab.) O. Schwarz, inclusive (incl.) , Rhinanthus lanceolatus (Sterneck) Chab., sinonim (s) , Rhinanthus subalpinus (Sterneck) Schinz et Thell., sinonim (s) , Rhinanthus vollmannii (Poev.) Becherer, sinonim (s)

Common names: uskolisni škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, uskolisni šuškavac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.