Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus rumelicus Velen.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sitzungsber. Kőnigl. Ges. Wiss. Prag, Math. - Naturwiss. Kl. 1887: 455 (1887)

Taxon author(s) 1. Josef(Joseph) Velenovský

Synonyms: Alectorolophus abbreviatus (Murb.) Sterneck, sinonim (s) , Alectorolophus glandulosus (Simonk.) Stern., sinonim (s) , Alectorolophus rumelicus (Velen.) Borbás, sinonim (s) , Alectorolophus rumelicus (Velen.) Borbás ssp. rumelicus, sinonim (s) , Alectorolophus rumelicus ssp. aschersonianus (M. Schulze) Hegi, sinonim (s) , Rhinanthus aschersonianus (M. Schulze) Schinz et Thell., sinonim (s) , Rhinanthus maior var. abbreviatus Murb., inclusive (incl.) , Rhinanthus major L., nom. ambig. ssp. major var. abbreviatus Murb., sinonim (s) , Rhinanthus major var. glandulosus Simonk., sinonim (s) , Rhinanthus oesilensis (Ronniger et Saarson) Vassilcz., sinonim (s) , Rhinanthus rumelicus ssp. simonkaianus Soó, sinonim (s)

Common names: žljezdasti škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, žljezdasti šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, ruttle (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, rumelijski škrobotec (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.