Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhynchospora alba (L.) Vahl

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rhynchospora (šiljkica (Hr), Nikolić, T., 201912707, šiljkica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. 2: 236 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Martin (Henrichsen),Martin Vahl Vahl,Henrichsen

Synonyms: Schoenus albus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: bijela šiljkica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijela šiljkica (Hr), Domac, R., 19944, white beak-sedge (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.