Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhynchospora fusca (L.) W. T. Aiton

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rhynchospora (šiljkica (Hr), Nikolić, T., 201912707, šiljkica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2(1): 127 (1810)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Schoenus fuscus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763.

Common names: smeđa šiljkica (Hr), Nikolić, T., 201912707, smeđa šikljica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.