Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rorippa palustris (L.) Besser

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rorippa (grbač (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grbak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Besser, Enum. Pl.: 27 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilibald Swibert Joseph Gottlieb von Besser

Synonyms: Caroli-Gmelina palustris (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 470 (1800) , Nasturtium palustre (L.) DC., sinonim (s), DC., Syst. Nat. 2. 1821. , Rorippa islandica auct., sinonim (s) , Sisymbrium amphibium var. palustre L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: močvarni grbač (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac sitnocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.