Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rorippa pyrenaica (All.) Rchb.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rorippa (grbač (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grbak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Reichenbach, Deutschl. Fl. 1: 571 (1837)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Brachiolobos pyrenaicus (L.) All., sinonim (s), Fl. Pedem. 1: 278. 1785 , Lepidium stylosum Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1807. , Nasturtium pyrenaicum (Lam.) R. Br., sinonim (s) , Rorippa stylosa (Pers.) Mansf. et Rothm., sinonim (s) , Sisymbrium pyrenaicum L., bazionim (baz.), Sp. Pl., ed. 2: 916 (1763)

Common names: pirenejski grbač (Hr), Nikolić, T., 201912707, pirenejski grbak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.