Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Amaranthus cruentus L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Amaranthaceae (ščirovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, šćirovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Amaranthus (šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, sneljek (Hr), Šulek, B., 18791256, šćir (Hr), Domac, R., 19944, šćirenica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10, 2: 1269 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Amaranthus cruentus L. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Amaranthus cruentus var. patulus auct., sinonim (s) , Amaranthus hybridus ssp. cruentus (L.) Thell., sinonim (s), Mém. Soc. Sci. Nat. Cherbourg 38: 205 (1912) , Amaranthus hybridus ssp. incurvatus auct (Brenan 1961) non (Timeroy ex Gren et Godr.) Brenan, sinonim (s) , Amaranthus hybridus ssp. paniculatus (L.) Heijný, sinonim (s), Dostál, Kvétena CSR: 444 (1950) , Amaranthus paniculatus L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 1406 (1763) , Amaranthus paniculatus var. cruentus (L.) Moq., sinonim (s), DC., Prodr. 13(2): 257 (1849) , Amaranthus patulus auct. non Bertol., sinonim (s) , Amaranthus patulus Bertol., sinonim (s), Comm. Itin. Neapol.: 19, t.2 (1837) , Amaranthus sanguineus L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 1407 (1763) , Amaranthus speciosus Sims, sinonim (s), Bot. Mag.: t.2227 (1821)

Common names: krvavocrveni šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviet rumeni (Hr), Šulek, B., 18791256, kupa (Hr), Šulek, B., 18791256, strator (Hr), Šulek, B., 18791256, trator (Hr), Šulek, B., 18791256, turčin (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.