Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa caesia Sm.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: in Sowerby, Engl. Bot. 33: t. 2367 (1812)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Rosa afzeliana ssp. coriifolia (Fr.) R. Keller et Gams, sinonim (s) , Rosa caesia Sm. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Rosa caesia ssp. caesia, sinonim (s) , Rosa coriifolia Fr., sinonim (s), Fr., Novit. Fl. Suec. 2. 1814. , Rosa coriifolia ssp. coriifolia, sinonim (s) , Rosa dumalis ssp. coriifolia (Fr.) A. Pedersen, sinonim (s)

Common names: planinska ruža (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.