Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa elliptica Tausch

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 2: 465 (1819)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Rosa elliptica ssp. elliptica auct., sinonim (s) , Rosa elliptica ssp. subeglanteria auct., sinonim (s) , Rosa graveolens Gren. et Godr., sinonim (s), Fl. France 1: 560 (1847) , Rosa inodora ssp. elliptica auct., sinonim (s)

Common names: elipsasta ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.