Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa gallica L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Sp. Pl. 492 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Rosa austriaca Crantz, sinonim (s), Crantz, Stirp. Austr. Fasc. 2. 1763. , Rosa gallica f. typica Pospichal, inclusive (incl.) , Rosa provincialis Herrm., sinonim (s), De Rosa: 9 (no. 4) (1762) , Rosa pumila Jacq., nomen illegitimum (n. illeg.), Jacq., Fl. Austriac. 2. 1774. , Rosa pumila Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772.

Common names: galska ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, galska ruža (Hr), Domac, R., 19944, majska ruža (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, rosa crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, rusa stolistica (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža srdcolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ruža stoperka (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.