Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa mollis Sm.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: in Sowerby, Engl. Bot. 35: t. 2459 (1812)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Rosa molissima Fr., sinonim (s), Nov. Fl. Suec., ed. 2: 151 (1828) non auct. mult. , Rosa pomifera ssp. mollis (Sm.) Schwertschl., sinonim (s) , Rosa villosa auct. non L., sinonim (s) , Rosa villosa ssp. mollis auct., sinonim (s)

Common names: svilenastolisna ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, svilenastolisna ruža (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.