Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa pendulina L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Sp. Pl. 492 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Rosa alpina f. pyrenaica (Gouan) H.Christ, sinonim (s), Rosen Schweiz: 59. 1873 , Rosa alpina L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2, 1. 1762. , Rosa alpina var. globosa (Desv.) Boullu, sinonim (s), Étude fl., éd. 8, 2: 253. 1889 , Rosa cinnamomea L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Rosa malyi A.Kern., sinonim (s)

Common names: alpska ruža (Hr), Grlić, Lj., 19845498, djul planinski (Hr), Visiani, R., 18521686, planinska ruža (Hr), Grlić, Lj., 19845498, ruža bezbodna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ruža mirodisna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumska ruža (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.