Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Amaranthus graecizans L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Amaranthaceae (ščirovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, šćirovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Amaranthus (šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, sneljek (Hr), Šulek, B., 18791256, šćir (Hr), Domac, R., 19944, šćirenica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 990 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Amaranthus angustifolius Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Encycl. 1: 115 (1783) , Amaranthus blitum auct., non L., sinonim (s) , Amaranthus sylvestris Desf., sinonim (s), Tabl. École Bot. 44, nom. nud. 1804. , Amaranthus sylvestris Vill., sinonim (s), Cat. Jard. Pl. Strasbourg 111. 1807

Common names: uskolisni šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, šćirenica (Hr), Šulek, B., 18791256, šćirenica kosmata (Hr), Šulek, B., 18791256, štirenica (Hr), Šulek, B., 18791256, uskolisni šćir (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.