Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa rubiginosa L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Mantissa Alt. 564 (1771)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Rosa eglanteria L., sinonim (s), Sp. Pl.: 491 (1753) , Rosa rubiginosa ssp. columnifera Schwertschl., sinonim (s), (1910) , Rosa rubiginosa ssp. rubiginosa, sinonim (s) , Rosa rubiginosa ssp. umbellata (Leers) Schenk, sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgique 6: 51 (1867) , Rosa umbellata Leers, sinonim (s), Fl. Herborn.: 117 (1775)

Common names: rđasta ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rđasta ruža (Hr), Grlić, Lj., 19845498, ruža gorska (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža hrdjasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256, srbiguzica (Hr), Šulek, B., 18791256, vinska ruža (Hr), Domac, R., 19944, sweetbrier rose (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.