Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubia tinctorium L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubia (broć (Hr), Nikolić, T., 201912707, broć (Hr), Domac, R., 19944, brojuć (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 109 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Rubia iberica (Fischer ex DC.) C. Koch, sinonim (s)

Common names: bojadisarski broć (Hr), Nikolić, T., 201912707, bojadisarski broć (Hr), Domac, R., 19944, broč pitomi (Hr), Visiani, R., 18521686, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broć crveni (Hr), Pahlow, M., 19897748, broć veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, brošč (Hr), Šulek, B., 18791256, krap (Hr), Hirc, D., 1909669, pravi broć (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.