Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Amaranthus lividus L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Amaranthaceae (ščirovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, šćirovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Amaranthus (šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, sneljek (Hr), Šulek, B., 18791256, šćir (Hr), Domac, R., 19944, šćirenica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 990 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Amaranthus ascendens Loisel., sinonim (s), Not. Fl. France 141. 1810 , Amaranthus blitum L., sinonim (s) , Amaranthus polygonoides L., sinonim (s)

Common names: olovnosivi šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, baršunski cvet (Hr), Šulek, B., 18791256, blitva (Hr), Šulek, B., 18791256, djipan (Hr), Šulek, B., 18791256, olovnosivi šćir (Hr), Domac, R., 19944, sčir (Hr), Šulek, B., 18791256, šćir divji (Hr), Šulek, B., 18791256, šćir potlesit (Hr), Šulek, B., 18791256, štir (Hr), Šulek, B., 18791256, štir bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, štir veći crljeni (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.