Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus idaeus L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Sp. Pl. 492 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: malina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kupina crljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kupina črlena (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina pitovna (Hr), Šulek, B., 18791256, malina (Hr), Domac, R., 19944, malina planinka (Hr), Šulek, B., 18791256, maljuga (Hr), Šulek, B., 18791256, muraga (Hr), Šulek, B., 18791256, sunica (Hr), Grlić, Lj., 19845498, umanj (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.