Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus plicatus Weihe et Nees

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Rubi Germ. 15 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl Ernst August Weihe2. Christian Gottfried Daniel,Christian Gottfried Daniel Nees,Christian Gottfried Daniel Nees von Nees von Esenbeck,Esenbeck,Nees

Synonyms: Rubus affinis Weihe et Nees, pro-parte sinonim (pp.), Rubi Germ.: 22 (1822) , Rubus fruticosus L. s. str., nomen ambiguum (n. ambig.), Sp. Pl.: 493 (1753) , Rubus fruticosus ssp. affinis (Weihe) Schübl. et Martens, sinonim (s) , Rubus longepetiolatus Hülsen, sinonim (s), Hülsen in Verh. Bot. Vereins Prov. Brandenburg 40. 1899. , Rubus plicatus f. longepetiolatus (Hülsen) Neuman, sinonim (s), Sver. Fl.: 387 (1901) , Rubus plicatus ssp. amblyphyllus Boulay, sinonim (s), Rev. Ronc. Ass. Rub. Rubi Suberecti: 3 (1889)

Common names: nabrana kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna jagoda (Hr), Grlić, Lj., 19845498, crna kupina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, eževina (Hr), Šulek, B., 18791256, ežina (Hr), Šulek, B., 18791256, kopina (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Šimić, F., 19807722, kupina črna (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina grmolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kupinjača (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kupinjaš (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kupjena (Hr), Šulek, B., 18791256, kupjenače jagode (Hr), Šulek, B., 18791256, kupjenak (Hr), Šulek, B., 18791256, muraga (Hr), Šulek, B., 18791256, nabrana kupina (Hr), Domac, R., 19944, obična kupina (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.