Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ammoides pusilla (Brot.) Breistr.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ammoides (mirod (Hr), Nikolić, T., 201912707, mirod (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Soc. Sci. Dauph. 61: 628 (1947)

Taxon author(s) 1. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero2. Maurice A.F. Breistroffer

Synonyms: Ammoides verticillata (Duby) Briq., sinonim (s) , Ptychotis ammoides (L.) W. D. J. Koch, sinonim (s), W. D. J. Koch in Nova Acta Phys.-Med. Acad. Caes. Leop.-Carol. Nat. Cur. 12. 1824. , Ptychotis morisiana Bég., sinonim (s), Bég. in Arch. Bot. (Forlì) 3. 1927. , Seseli ammoides L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Seseli pusillum Brot., bazionim (baz.), Brot., Phytogr. Lusit. Select., ed. 2, 1. 1816.

Common names: majušni mirod (Hr), Nikolić, T., 201912707, majušni mirod (Hr), Domac, R., 19944, mirod (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.