Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rumex acetosa L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rumex (kiselica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kiselica (Hr), Domac, R., 19944, šav (Hr), Šulek, B., 18791256, ščavnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, šćav (Hr), Horvatić, S., 19541819, šćavelj (Hr), Šulek, B., 18791256, štav (Hr), Šulek, B., 18791256, štava (Hr), Šulek, B., 18791256, štavljak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 337 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acetosa pratensis Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 1 (1768) , Rumex acetosa var. sagittatus, sinonim (s)

Common names: obična kiselica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kifsjelica (Hr), Visiani, R., 18425573, kiselica (Hr), Šulek, B., 18791256, kiselica prava (Hr), Pahlow, M., 19897748, kiseljača (Hr), Visiani, R., 18425573, kiseljača veća (Hr), Šulek, B., 18791256, kiseljak veliki (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kisjelica (Hr), Šulek, B., 18791256, kisjeljača (Hr), Šulek, B., 18791256, kisjeljak (Hr), Šulek, B., 18791256, obična kiselica (Hr), Horvatić, S., 19541819, šćav (Hr), Šulek, B., 18791256, velika kiselica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.