Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ruppia cirrhosa (Petagna) Grande

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Ruppiaceae

Genus: Ruppia (teglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, rupija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Orto Bot. Napoli 5: 58(1918)

Taxon author(s) 1. Vincenzo Petagna2. Loreto Grande

Synonyms: Buccaferrea cirrhosa Petagna, bazionim (baz.), Petagna, Inst. Bot. 5. 1787. , Ruppia maritima auct. non L., sinonim (s) , Ruppia maritima ssp. spiralis (Dumort.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 1: 550 (1913) , Ruppia maritima var. spiralis Moris, sinonim (s), Stirp. Sard. Elect. 1: 43 (1827) , Ruppia spiralis L. ex Dumort., sinonim (s)

Common names: vitičava teglica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.