Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sagina apetala Ard.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Sagina (čvorika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvorika (Hr), Domac, R., 19944, tustika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Animadv. Bot. Spec. Alt. 22 (1764)

Taxon author(s) 1. Pietro Arduino

Synonyms: Sagina apetala ssp. apetala, sinonim (s) , Sagina ciliata Fr., sinonim (s), Fr., Utkast Sv. Fl., ed. 3. 1816. , Stellaria apetala ssp. ciliata (Fries.) Hooker fil., sinonim (s) , Stellaria ciliata Fries., sinonim (s) , Stellaria patula Jordan, sinonim (s) , Stellaria reuteri Boiss., sinonim (s)

Common names: bezlatična čvorika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezlatična čvorika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.