Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sagina subulata (Sw.) C. Presl

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Sagina (čvorika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvorika (Hr), Domac, R., 19944, tustika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Sicula 158 (1826)

Taxon author(s) 1. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz2. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Spergella subulata (Swartz) Reichenb., sinonim (s) , Spergula subulata Sw., bazionim (baz.), Sw. in Kongl. Vetensk. Acad. Handl. 10. 1789. , Spergularia nobreana Samp., sinonim (s), Samp. in Ann. Sci. Nat. (Oporto) 10. 1905.

Common names: ušiljena čvorika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušiljena čvorika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.