Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salicornia perennans Willd. ssp. perennans

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Salicornia (caklenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, caklenjača (Hr), Domac, R., 19944, solnjača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1: 24. 1797

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Salicornia annua Sm. excl. descr., nomen illegitimum (n. illeg.), Sowerby, Engl. Bot. 5: t.415 (1796) , Salicornia brachystachya (G. Mey) D. Koenig p. p., pro-parte sinonim (pp.), Mitt. Flor.-Soz. Arbeitsgem. N.F. 8: 46 (1960) , Salicornia europaea ssp. herbacea O. Schwarz, sinonim (s), Mitt. Thür. Ges. 1(1): 97 (1949) , Salicornia herbacea (L.) L., sinonim (s) , Salicornia herbacea L., nomen illegitimum (n. illeg.), Sp. Pl., ed 2: 5 (1762) , Salicornia ramosissima s. l., sinonim (s), sensu Aellen

Common names: jednogodišnja caklenjača (Hr), Domac, R., 19944, omaga (Hr), Šulek, B., 18791256, omakalj (Hr), Šulek, B., 18791256, zeljasta caklenjača (Hr), Horvatić, S., 19541819, glasswort (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, goosefoot (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.