Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anagallis coerulea Schreb.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Anagallis (krivičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krika (Hr), Domac, R., 19944, krikica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krivičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spicil Fl. lips. 5 (1771)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Anagallis arvensis L. ssp. coerulea (Schreb.) Vollm., sinonim (s) , Anagallis arvensis var. coerulea Vis., sinonim (s) , Anagallis foemina Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: Anagallis no. 2. 1768 , Anagallis monelli SV., sinonim (s)

Common names: modra krivičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, modra krika (Hr), Domac, R., 19944, modra krikica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, modra krivičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.