Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sanicula europaea L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sanicula (zdravčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, milogled (Hr), Domac, R., 19944, zdravčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 235 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: europska zdravčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, europska zdravčica (Hr), Domac, R., 19944, europski milogled (Hr), Domac, R., 19944, ličarica (Hr), Šulek, B., 18791256, ličarka (Hr), Šulek, B., 18791256, likarica (Hr), Šulek, B., 18791256, lječura (Hr), Visiani, R., 18521686, ljekarica (Hr), Pahlow, M., 19897748, milogled (Hr), Šimić, F., 19807722, ozdravica (Hr), Šulek, B., 18791256, petlist (Hr), Šulek, B., 18791256, petolist oštri (Hr), Šulek, B., 18791256, petoparst drugi (Hr), Visiani, R., 18521686, petoparstica (Hr), Visiani, R., 18521686, petoprsta velika (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprstac veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprstica (Hr), Šulek, B., 18791256, petoprstnica (Hr), Šulek, B., 18791256, zdravac (Hr), Šimić, F., 19807722, zdravčica (Hr), Pahlow, M., 19897748, zdravčica dlanolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.