Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Satureja hortensis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Satureja (vrijesak (Hr), Nikolić, T., 201912707, cabr (Hr), Šulek, B., 18791256, čubar (Hr), Domac, R., 19944, vrisac (Hr), Šulek, B., 18791256, vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 568 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: vrtni vrijesak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Hirc, D., 1908667, cupar (Hr), Šulek, B., 18791256, čibric (Hr), Šulek, B., 18791256, čubar (Hr), Hirc, D., 1908667, čubr (Hr), Šulek, B., 18791256, čubrak (Hr), Šulek, B., 18791256, čubric (Hr), Šulek, B., 18791256, čubrica (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, čubrika (Hr), Šulek, B., 18791256, čumborak (Hr), Šulek, B., 18791256, čupar (Hr), 18471006, jaber (Hr), Šulek, B., 18791256, kubar (Hr), Šulek, B., 18791256, serenak (Hr), Šulek, B., 18791256, vrtni čubar (Hr), Domac, R., 19944, vrtni vrijesak (Hr), Pahlow, M., 19897748, zeljasti vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žlundrica (Hr), Hirc, D., 1908667, Bohnenkraut (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Wurstkraut (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, savory (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Pfefferkraut (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, poivrette (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sadree (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sarriette (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sentilon (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, čaber (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.