Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Satureja montana L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Satureja (vrijesak (Hr), Nikolić, T., 201912707, cabr (Hr), Šulek, B., 18791256, čubar (Hr), Domac, R., 19944, vrisac (Hr), Šulek, B., 18791256, vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 568 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Satureja montana var. variegata (Host) Vis., sinonim (s), Fl. Dalmat. 2: 194 1847. , Satureja ovalifolia Hunter, sinonim (s)

Common names: primorski vrijesak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, brisić (Hr), Hirc, D., 1908667, jednostruki vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kvelina (Hr), Šulek, B., 18791256, primorski čubar (Hr), Domac, R., 19944, primorski vrijesak (Hr), Šimić, F., 19807722, primorski vrisak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, simpor (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.