Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saxifraga marginata Sternb.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Saxifragaceae (kamenčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kamenike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Saxifraga (kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenika (Hr), Domac, R., 19944, kamenitac (Hr), Šulek, B., 18791256, karvica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lomika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Revis. Saxifr. Suppl. 1, 1 (1822)

Taxon author(s) 1. Caspar(Kaspar) Maria von Sternberg

Synonyms: Saxifraga boryi Boiss et Heldr., inclusive (incl.) , Saxifraga coriophylla Huter P. et R. non Griseb., sinonim (s) , Saxifraga neglecta Ten., sinonim (s) , Saxifraga rocheliana Sternb., sinonim (s), Sternb., Revis. Saxifrag. Suppl. 2. 1831. , Saxifraga rocheliana Sternb., sinonim (s), Sternb., Revis. Saxifrag. Suppl. 2. 1831. , Saxifraga rocheliana Sternb. ssp. velebitica Deg., inclusive (incl.) , Saxifraga tenorii Guss., sinonim (s)

Common names: obrubljena kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, obrubljena kamenika (Hr), Domac, R., 19944, obrubljena kamenjarka (Hr), Lakušić, R., 19826043, velebitska kamenika (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.