Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saxifraga paniculata Mill.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Saxifragaceae (kamenčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kamenike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Saxifraga (kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenika (Hr), Domac, R., 19944, kamenitac (Hr), Šulek, B., 18791256, karvica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lomika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8(3) (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Saxifraga aizoon Jacq., sinonim (s), Jacq., Fl. Austriac. 5. 1778. , Saxifraga brevifolia Engl., inclusive (incl.) , Saxifraga cotyledon Alsch., sinonim (s) , Saxifraga maculata Schrank, sinonim (s), Baier. Fl. 1: 690 (1789) , Saxifraga maly Schott, inclusive (incl.) , Saxifraga pyramidalis Salisb., sinonim (s), Prodr.: 305 (1796) , Saxifraga recta (Lap.) Ser., inclusive (incl.) , Saxifraga stabiana Ten., sinonim (s), Syll. Pl. Fl. Neapol. 201. 1831

Common names: metličasta kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozdasta kamenika (Hr), Šugar, I., 19941985, metličasta kamenika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.