Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saxifraga rotundifolia L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Saxifragaceae (kamenčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kamenike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Saxifraga (kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenika (Hr), Domac, R., 19944, kamenitac (Hr), Šulek, B., 18791256, karvica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lomika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 403 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Miscopetalum rotundifolium Huw., sinonim (s) , Saxifraga heufellii Schott, inclusive (incl.) , Saxifraga lasiophylla Schott, inclusive (incl.), Schott in Analect. Bot. 1854. , Saxifraga olympica Boiss., sinonim (s), Diagn. Pl. Orient. ser. 1, 3. 1843 , Saxifraga repanda auct. vix Willd., sinonim (s) , Saxifraga repanda Willd. ex Sternb., sinonim (s), Revis. Saxifr.: 17 (1810) , Saxifraga rotundifolia f. repanda Willd., sinonim (s) , Saxifraga rotundifolia ssp. repanda (Willd. ex Sternb.) Braun-Blanq., sinonim (s)

Common names: okruglolisna kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenika krugljolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, okruglolisna kamenika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.