Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saxifraga sedoides L. ssp. prenja (Beck) Hayek

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Saxifragaceae (kamenčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kamenike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Saxifraga (kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenika (Hr), Domac, R., 19944, kamenitac (Hr), Šulek, B., 18791256, karvica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lomika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Prodr. Fl. Penins. Balcan. 1: 640 (1925)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Saxifraga prenja Beck, sinonim (s)

Common names: prenjska kamenika (Hr), Domac, R., 19944, Prenj-Steinbrech (De), Šilić, Č., 19841013, Prenjski kamnokreč (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.