Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saxifraga squarrosa Sieber

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Saxifragaceae (kamenčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kamenike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Saxifraga (kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenika (Hr), Domac, R., 19944, kamenitac (Hr), Šulek, B., 18791256, karvica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lomika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 4: 99 (1821)

Taxon author(s) 1. Franz(e) Wilhelm Sieber

Common names: ispružena kamenika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.