Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Androsace villosa L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Androsace (mužica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mokračica (Hr), Šulek, B., 18791256, mužica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mužika (Hr), Domac, R., 19944, oklep (Hr), Domac, R., 19944, poplić (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 142 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Androsace arachnoidea Schott, Nyman & Kotschy, sinonim (s), Schott, Nyman & Kotschy, Analect. Bot. 1854. , Androsace articulata Schur, sinonim (s) , Androsace koso-poljanskii Ovcz., sinonim (s), Ovcz., Fl. SSSR 18. 1952. , Androsace odoratissima Schreb., sinonim (s) , Androsace penicillata Schott, sinonim (s) , Androsace taurica Ovcz., sinonim (s), Ovcz. in Fl. SSSR 18. 1952. , Androsace villosa Bub., sinonim (s)

Common names: vlasasta mužica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosmata mužica (Hr), Lakušić, R., 19826043, runjava mužica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vlasasta mužika (Hr), Domac, R., 19944, vlasasti oklep (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.