Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scrophularia scopolii Hoppe

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Scrophularia (strupnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, čeprlin (Hr), Šulek, B., 18791256, gljivnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, gljiznjača (Hr), Šulek, B., 18791256, praščija trava (Hr), Šulek, B., 18791256, strupnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Pers., Syn. Pl. 2: 160 (1806)

Taxon author(s) 1. David Heinrich Hoppe

Synonyms: Scrophularia auriculata Scop., sinonim (s) , Scrophularia glandulosa Waldst. et Kit., sinonim (s), Pl. Rar. Hung. 2: 238, t.214 (1802) , Scrophularia grandidentata Ten., sinonim (s) , Scrophularia scorodonius Host, sinonim (s)

Common names: Skopolijev strupnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, Skopolijev strupnik (Hr), Domac, R., 19944, žliezdasti strupnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.