Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum acre L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 432 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sedum acre ssp. wettsteinii (Freyn) O. Schwarz, sinonim (s) , Sedum glaciale Clarion ex DC., sinonim (s) , Sedum krajinae Domin, sinonim (s) , Sedum neglectum Ten., sinonim (s), Ten., Index Sem. Horti Neap. 1830. 1830. , Sedum wettsteinii Freyn, sinonim (s)

Common names: ljuti žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mačkin grozdek (Hr), Šulek, B., 18791256, oriz divji (Hr), Šulek, B., 18791256, prpr zidni (Hr), Šulek, B., 18791256, prstaci (Hr), Šulek, B., 18791256, rakijice (Hr), Šulek, B., 18791256, rezanka (Hr), Šulek, B., 18791256, rizi (Hr), Šulek, B., 18791256, šiljati žednjak (Hr), Domac, R., 19944, zebica (Hr), Šulek, B., 18791256, zebra (Hr), Šulek, B., 18791256, zebrica (Hr), Šulek, B., 18791256, zebrie (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak ljuti (Hr), Pahlow, M., 19897748, žednjak oštri (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.