Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum album L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 432 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Oreosedum album (L.) Grulich, sinonim (s), Grulich in Preslia 56. 1984. , Sedum micranthum DC., sinonim (s), DC. in Bastard, Essai Fl. Maine et Loire. 1809.

Common names: bijeli žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli žednjak (Hr), Domac, R., 19944, četiri parstica (Hr), Visiani, R., 18521686, prstića četiri (Hr), Šulek, B., 18791256, rizi (Hr), Šulek, B., 18791256, riži (Hr), Šulek, B., 18791256, rižići (Hr), Šulek, B., 18791256, srebrič (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.