Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anemone baldensis L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anemone (šumarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukač (Hr), Šulek, B., 18791256, komoljika postrana (Hr), Šulek, B., 18791256, šumarica (Hr), Domac, R., 19944, vjetrenica (Hr), Šulek, B., 18791256, vjetrenika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mantissa 78 (1767)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: planinska šumarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska šumarica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.