Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum grisebachii Boiss. et Heldr.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Boiss. Diagn. Pl. Or. Nov. 3, 2: 61 (1856)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. Theodor Heinrich Hermann von Heldreich

Synonyms: Sedum annuum var. racemiferum Griseb., sinonim (s) , Sedum racemiferum (Griseb.) Halácsy, sinonim (s), Halácsy, Consp. Fl. Graec. 1. 1901.

Common names: Grisebachijev žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, Grizebahov žednjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.