Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum hispanicum L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Amoen. Acad. 4: 273 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sedum glaucum Waldst. et Kit., sinonim (s) , Sedum sexfidum M. Bieb., sinonim (s)

Common names: modrozeleni žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrozeleni žednjak (Hr), Domac, R., 19944, žednjak sinjasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.