Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum telephium L. ssp. maximum (L.) Krock.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Siles. 2: 64 (1790)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hylotelephium julianum Boreau et Grulich, sinonim (s), Preslia 56: 50. 1984 , Sedum hematodes Mill., sinonim (s) , Sedum latifolium Bertol., sinonim (s) , Sedum maximum (L.) Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl.: 156. 1791. , Sedum maximum (L.) Suter, sinonim (s), Fl. Helvet. i. 270. , Sedum stemosum Boiss., sinonim (s)

Common names: bob tušti (Hr), Visiani, R., 18521686, bobovnik (Hr), Hirc, D., 1909669, debeljača (Hr), Visiani, R., 18521686, tobolac (Hr), Šulek, B., 18791256, tobolac babin (Hr), Šulek, B., 18791256, tobolac cirnjak (Hr), Visiani, R., 18521686, veliki žednjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.