Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anemone nemorosa L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anemone (šumarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukač (Hr), Šulek, B., 18791256, komoljika postrana (Hr), Šulek, B., 18791256, šumarica (Hr), Domac, R., 19944, vjetrenica (Hr), Šulek, B., 18791256, vjetrenika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 541 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anemone alba Gilib., sinonim (s) , Anemone pedata Raf., sinonim (s) , Anemonoides nemorosa (L.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 166 (1973)

Common names: bijela šumarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bela sasa (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bijela šumarica (Hr), Domac, R., 19944, brebrina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ranilica (Hr), Šulek, B., 18791256, šumarica (Hr), Hirc, D., 1907666, šumarica gladka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumarica obična (Hr), Šimić, F., 19807722

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.