Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Serratula tinctoria L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Serratula (srpac (Hr), Nikolić, T., 201912707, osat (Hr), Šulek, B., 18791256, pilica (Hr), Domac, R., 19944, srpac (Hr), Domac, R., 19944, žagica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 816 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Serratula tinctoria agg., sinonim (s) , Serratula tinctoria var. praealta sensu Fiori, ? (dvojbeno)

Common names: bojadisarski srpac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bojadisarska pilica (Hr), Domac, R., 19944, bojadisarski srpac (Hr), Domac, R., 19944, dvoložna žagica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sarpač (Hr), 18471006, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.