Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sesleria caerulea (L.) Ard.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sesleria (oštrulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, šašika (Hr), Domac, R., 19944, vis (Hr), Šulek, B., 18791256, viš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Animadv. Bot. Spec. Alt. 18 (1764)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Pietro Arduino

Synonyms: Sesleria caerulea ssp. uliginosa (Opiz) Hayek, sinonim (s) , Sesleria uliginosa Opiz, sinonim (s)

Common names: obična oštrulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična šašika (Hr), Domac, R., 19944, šarena šašika (Hr), Kvakan, P., 19527738, trava srninska (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.