Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Setaria viridis (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Setaria (muhar (Hr), Nikolić, T., 201912707, mohar (Hr), Šulek, B., 18791256, muhar (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 51, 178 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Panicum laevigatum Lam., sinonim (s), Fl. Franc. 3: 578 (1779) , Panicum viride L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Setaria viridis var. pycnocoma (Steud.) Tzvelev, sinonim (s) , Setaria viridis var. viridis, sinonim (s) , Setariopsis viridis (L.) Samp., sinonim (s), Samp., Herb. Port., Appendice 2. 1914.

Common names: zeleni muhar (Hr), Nikolić, T., 201912707, barika (Hr), Šulek, B., 18791256, kostreš (Hr), Šulek, B., 18791256, košćan (Hr), Šulek, B., 18791256, lažiproha (Hr), Šulek, B., 18791256, muhar (Hr), Šulek, B., 18791256, mukar (Hr), Šulek, B., 18791256, prijatelj (Hr), Šulek, B., 18791256, prosika (Hr), Šulek, B., 18791256, zeleni muhar (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.