Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sherardia arvensis L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sherardia (koljenac (Hr), Nikolić, T., 201912707, koljenac (Hr), Domac, R., 19944, vjenčić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 102 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sherardia adriatica Griseb., sinonim (s) , Sherardia arvensis L. subsp. maritima ( Griseb. ) Soják, sinonim (s), Čas. Nár. Muz. Praze, Rada Přír. 152(1): 22. 1983 , Sherardia arvensis var. maritima Griseb., sinonim (s)

Common names: sitni koljenac (Hr), Nikolić, T., 201912707, koljenac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitni koljenac (Hr), Domac, R., 19944, sitni vjenčić (Hr), Domac, R., 19944, vjenčić (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.